Ocet jabłkowy – zastosowania w lecznictwie, w kosmetyce i w domu

Ocet jabłkowy jest niezwykle uniwersalny, wydajny i ekologiczny, dlatego stanowi doskonałą bazę dla kosmetyków, okładów czy środków czystości. Do jego samodzielnego przygotowania potrzebujemy ogryzków i innych pozostałości po jabłkach. Poznaj zastosowania tej wszechstronnej substancji.

Czytaj dalej Ocet jabłkowy – zastosowania w lecznictwie, w kosmetyce i w domu

Wypadające włosy – dlaczego warto używać specjalistycznych kosmetyków?

Niezależnie od płci, odpowiednia fryzura jest ważnym elementem naszego codziennego wyglądu. Bujne, zdrowe i piękne włosy są niezbędne aby móc uzyskać właściwe dla naszego stylu uczesanie. Problem pojawia się gdy włosy stają się osłabione i zaczynają wypadać. Ich objętość zmniejsza się a jakiekolwiek zabiegi powodują, że możemy wyciągać je garściami. W takiej sytuacji nie ma czasu do stracenia, należy jak najszybciej rozpocząć kurację z użyciem specjalistycznych, przeznaczonych do tego celu kosmetyków. Czytaj dalej Wypadające włosy – dlaczego warto używać specjalistycznych kosmetyków?

Trądzik – jak z nim walczyć?

Trądzik to bardzo częste schorzenie, które może wystąpić nie tylko u młodzieży, ale też dorosłych powyżej 25 roku życia oraz okresowo u kobiet po menopauzie. Problem ten dotyka ponad trzy czwarte młodzieży, ale zaledwie jedna czwarta przypadków wymaga wizyty u dermatologa. Czytaj dalej Trądzik – jak z nim walczyć?

Sposoby na nieświeży oddech

Może stać się przyczyną kompleksów i poważnie utrudnić nawiązywanie kontaktów z innymi ludźmi. Nieświeży oddech z pewnością nie jest ani zjawiskiem zbyt przyjemnym, ani powodem do dumy. Niestety ten problem pojawia się dość często, a zakładanie, że jego jedyną przyczyną jest brak odpowiedniej higieny jest poważnym błędem. Czytaj dalej Sposoby na nieświeży oddech

Przed pójściem na plażę poznaj lepiej swoją skórę

Spragnieni słońca po niemal półrocznym zimnie i wiecznie zachmurzonym niebie, marzymy o momencie kiedy po prostu będziemy mogli powylegiwać się na słońcu. Słońce ma niesamowicie pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i dobry nastrój, inaczej jest niestety z oddziaływaniem na naszą skórę i oczy.

Dlatego aby przebywanie na słońcu było równie bezpieczne jak i przyjemne należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Pozytywne działanie promieni słonecznych, to fakt iż pobudzają one produkcję witaminy D (bardzo ważny budulec kości) w naszym organizmie. Poza tym działanie słońca pobudza przemianę materii, wpływa korzystnie na układ nerwowy, a także odpręża. Niebezpieczeństwo zaczyna się wówczas, gdy narażamy naszą skórę na długotrwałe, bezpośrednie działanie promieni UV, najczęściej po prostu dla ładnej opalenizny.

Należy więc chronić skórę przed tym szkodliwym działaniem promieniowania. Najważniejsze jest stosowanie kremów z filtrami UV odpowiednimi do rodzaju naszej skóry, do jej fototypu.

Fototyp skóry określić możemy samodzielnie na podstawie koloru oczu, włosów i karnacji.

Wyróżniamy trzy główne rodzaje fototypów: typ północnoeuropejski, środkowoeuropejski i południowoeuropejski. Pokrótce scharakteryzuję każdy z nich.

Północnoeuropejski to osoby o niebieskich oczach, bardzo jasnej karnacji, włosach rudych lub blond. Osoby o takich cechach wyglądu zazwyczaj opalają się na czerwono. Najlepszym kremem dla ich fototypu będzie ten z filtrem SPF 25-30, czyli bardzo wysoki. Po paru dniach opalania można zastosować niższy 20-25.

Środkowoeuropejski typ to osoby o śniadej karnacji, szarych lub piwnych oczach oraz ciemnych włosach. Skóra osób o takich cechach po kontakcie ze słońcem najpierw czerwienieje, jednak później przybiera brązowy kolor. Odpowiedni dla nich filtr to faktor 10-15. Z upływem dni spędzonych na słońcu można stosować coraz niższy faktor.

Typ południowoeuropejski to typ osób o naturalnie ciemnej karnacji, ciemnych oczach oraz włosach. Dla osób o takim fototypie wystarczające będą filtry o faktorze 8-10 SPF.