No Widgets found in the Sidebar

Apteczka pierwszej pomocy to niezwykle ważny element wyposażenia każdego domu. Niemniej prawidłowe jej skompletowanie potrafi nieść ze sobą sporo trudności, zwłaszcza jeżeli dotychczas nie staliście przed takim wyzwaniem… Jak skompletować domową apteczkę i jakie materiały opatrunkowe muszą koniecznie się w niej znaleźć? Podpowiadamy!

Apteczka pierwszej pomocy – dlaczego musisz ją mieć?

Jak to mówią – wypadki chodzą po ludziach, a o drobne skaleczenie czy otarcie wcale nie tak trudno! Wówczas z pomocą mogą przyjść wysokiej jakości materiały opatrunkowe i środki do odkażania ran… Niestety wciąż tak wiele osób zaniedbuje ten aspekt, jednocześnie wychodząc z założenia, iż w razie konieczności udadzą się do apteki w celu zaopatrzenia się w niezbędne artykuły medyczne. Zapewne domyślacie się, iż nie do końca jest to dobre rozwiązanie i właśnie dlatego kładziemy tak duży nacisk na uświadamianie oraz edukowanie naszego społeczeństwa w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Gwarantujemy, iż w przypadku nagłej sytuacji pójście do pobliskiej apteki może nie być po prostu możliwe, a wy narazicie się na niepotrzebny stres. Zobaczcie zatem, jakie materiały opatrunkowe warto kupić i czym w szczególności kierować się przy ich wyborze.

Jak wybrać materiały opatrunkowe?

Zanim jeszcze udacie się do apteki w celu skompletowania domowej apteczki, zwróćcie szczególną uwagę na dobór wysokiej jakości artykułów medycznych. Stanowczo odradzamy zakup materiałów opatrunkowych, których wykonanie pozostawia wiele do życzenia… Istnieje spore prawdopodobieństwo, iż nie zdadzą one egzaminu, a korzystanie z nich na co dzień stanie się dla was prawdziwą udręką. Przecież nie o to chodzi! Warto bowiem stawiać na specjalistyczne rozwiązania wykorzystywane w placówkach medycznych. Tym sposobem będziecie mieć 100% pewność, iż posłużą wam przez długi czas bez obawy o utratę swojej żywotności.

Gdzie możecie kupić wysokiej jakości materiały opatrunkowe i niezbędne artykuły medyczne? Hurtownia Eplaster, którą znajdziecie tutaj, to odpowiedź na wasze potrzeby.

Materiały opatrunkowe – tych elementów nie powinno zabraknąć

O tym, że wybrane przez was materiały opatrunkowe powinny zostać wykonane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, wspominać już chyba nie musimy, nieprawdaż? Przejdźmy zatem do kluczowej kwestii. Poniżej znajdziecie najważniejsze materiały opatrunkowe, które powinny znaleźć się w każdej domowej apteczce pierwszej pomocy. Oto one!

  • Kompresy gazowe jałowe i waciki – absolutna konieczność! Posłużą do odkażania i zabezpieczania ran. Mogą także sprawdzić się w roli opatrunku, gdy zabraknie wam klasycznych plasterków.
  • Plastry z opatrunkiem – a skoro o opatrunkach mowa… nie moglibyśmy pominąć plasterków. Sprawdzą się przy otarciach i nieco większych skaleczeniach, zwłaszcza jeśli wybierzecie wodoodporne rozwiązanie.
  • Przylepce ochronne – pokryte hipoalergicznym klejem przylepce chirurgiczne ustabilizują, zabezpieczą i przymocują opatrunek pierwotny. Dodatkowo idealnie dopasują się do ciała, zapewniając przy tym pełną swobodę ruchów.
  • Opatrunek hydrożelowy – wytrzymały i sterylny. Zapewni odpowiedni poziom uwodnienia tkanek, jednocześnie kojąc i uśmierzając ból.
  • Bandaż dziany – wykonany z poliestru lub wiskozy bandaż dziany może niekiedy okazać się naprawdę przydatny. Z jego pomocą unieruchomicie oraz przymocujecie opatrunek. Warto także zaopatrzyć się w elastyczną siatkę opatrunkową. Jest wygodna i łatwa w użyciu.
  • Bandaż elastyczny – upewnijcie się, iż w waszej apteczce znajduje się przynajmniej jeden bandaż elastyczny. Posłuży zarówno do unieruchomienia kończyny, jak i wykonania specjalistycznego opatrunku uciskowego.
  • Paski do zamykania ran – samoprzylepne paski pomogą zmniejszyć widoczność blizny, minimalizując przy tym ryzyko wystąpienia zakażenia.
  • Lignina – materiał idealny do miejscowej dezynfekcji skóry oraz odsączania wydzielin i płynów.

W zależności od waszych podstawowych potrzeb mogą sprawdzić się inne rozwiązania. Niemniej pamiętajcie, by w waszej apteczce znalazły się tak podstawowe elementy. Nigdy nie wiadomo, kiedy okażą się przydatne!

By Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *