No Widgets found in the Sidebar

W ciągle rozwijającym się społeczeństwie, coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku nowe pokolenia przychodzą na świat z różnego rodzaju alergiami. Niestety dotyczy już to niemalże każdego nowo narodzonego człowieka.

Jak rozpoznać? Jak unikać alergenów?


[learn_more caption=”Ważne” state=”open”] Rozróżniamy kilka rodzajów alergii i kilka- kilkanaście tysięcy alergenów[/learn_more]

U noworodka najczęściej występują alergie pokarmowe, dlatego też dieta noworodka, a co za tym idzie również i matki musi być pozbawiona wszelkich produktów wywołujących alergię. Aby uniknąć nieprzyjemności wywołanych uczuleniem, młodej mamie nie można spożywać cebuli, grochu, truskawek, nabiału(tylko śladowe ilości) i wielu innych produktów.

Skaza białkowa jest najczęstszą postacią alergii pokarmowej malucha. Objawia się początkowo wysypką na policzkach, która po kilku dniach zamienia się w suchą skorupkę na buzi malucha. Często równocześnie występują również kolki i bóle brzuszka. Jest to przeważnie uczulenie na białko mleka krowiego.

AZS czyli atopowe zapalenie skóry jest dużo bardziej dokuczliwą i bolesną formą alergii. Wysypka pojawia się na całym ciele, swędzi, często rany są ropiejące. Jest to uczulenie na wszelkie detergenty, środki pielęgnacyjne, a nawet materiały(włókna). Maleństwa bardzo cierpią przy takich objawach, a my niewiele możemy pomóc. Zabieg posmarowania zmienionych chorobowo miejsc maściami, niejednokrotnie sprawiają naszym pociechom ból.

U starszych dzieci alergie mogą się objawiać jak przeziębienie ? przewlekły kaszel, katar. Niejednokrotnie w moim otoczeniu zdarzały się przypadki, że matki z dziećmi biegały od lekarza do lekarza, podawały antybiotyki, ostatecznie okazywało się, że nie było to ani przeziębienie, ani grypa, tylko po prostu alergia.

Niestety długo nie leczona, nawet profilaktycznie prowadzi do astmy oskrzelowej. Warto więc się zastanowić, jeżeli dziecko kaszle bądź ma katar.

Niestety, alergologów u nas w Polsce jest ciągle mało. W moim 0,5 milionowym mieście jest dwóch. Kolejki na NFZ sięgają kilku miesięcy. Więc najczęściej chodzi się prywatnie do lekarza, ale to już jest całkiem inna historia.

Kończąc artykuł pragnę podkreślić, aby mimo trudnego dostępu do specjalistów nie lekceważyć objawów alergii u dzieci.

By Magda

One thought on “Alergie u dziecka”
  1. Warto przetestować dziecko biorezonansem? Takie badanie, a właściwe test alergiczny jest bezbolesny, bo nie trzeba wykonywać kłucia. Jak gabinet dysponuje dobrą aparaturą to test dużo mówi, co więcej można spróbować się odczulić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *