No Widgets found in the Sidebar

Jesień to czas przeziębień, a wraz z nimi ? czas wizyt u lekarza i łykania dziesiątek tabletek, które niekiedy przynoszą więcej strat niż korzyści osłabiając nasz organizm. Czy jednak rzeczywiście musi tak być? Okazuje się, że wcale nie, z przeziębieniem można bowiem radzić sobie z powodzeniem odwołując się do tak zwanych ?domowych sposobów?, gabinet lekarski odwiedzając jedynie wówczas, gdy i one okażą się zawodne.

Pierwszymi objawami przeziębienia są na ogol dreszcze i towarzysząca im gorączka. Gdy tylko zaczynamy zmagać się z tym problemem, natychmiast udajemy się do łóżka aplikując sobie pokaźny zestaw leków, tymczasem okazuje się, że ze wspomnianymi objawami można radzić sobie w bardziej efektywny sposób. Kurację najlepiej rozpocząć od kąpieli w chłodnej wodzie. Zaleca się, aby woda była jedynie o dwa stopnie niższa od temperatury naszego ciała (znacznie niższa temperatura może sprawić, że jeszcze bardziej się rozchorujemy), sama kąpiel powinna zaś nastąpić nie wcześniej niż na pół godziny przed snem. Działanie chłodnej wody warto wzmocnić odwołując się do dobroczynnej właściwości herbaty lipowej (dla lepszego smaku podawanej w połączeniu z syropem malinowym), nie zaszkodzi przy tym również, jeżeli sięgniemy po zimne okłady, które często okazują się niezwodne przy zbijaniu nawet bardzo wysokiej temperatury.

Po medykamenty nie musimy sięgać również wówczas, gdy towarzyszy nam uporczywy katar, okazuje się bowiem, że skuteczne leki znajdują się w tym przypadku w naszej kuchni. Pomocne może okazać się między innymi wzbogacenie naszych posiłków o chrzan, można przekonać się bowiem, że ostry zapach charakterystyczny dla tego warzywa przeczyszcza nos i pozwala na skuteczną walkę z katarem. Nie mniej wydajny jest także sok z cebuli, który możemy stosować nie tylko do inhalacji, ale również do picia, w celu wzmocnienia organizmu, wiele osób radzi zaś sobie z katarem również dzięki kąpielom z dodatkiem olejku sosnowego, eukaliptusowego, mentolowego oraz lawendowego (ten sposób zawodzi jednak, gdy mamy gorączkę, aby bowiem olejki mogły zadziałać niezbędne jest nalanie do wanny wody o temperaturze wyższej niż ta, jaką ma nasze ciało).

Walka z przeziębieniem może odbywać się bez pomocy leków. Pamiętajmy jednak, że wówczas, gdy objawy nie ustępują, a nasz ogólny stan zdrowia pogarsza się, nie warto zwlekać z wizytą składaną lekarzowi.

By Magda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *